Codzienna praca w kuchni staje się łatwiejsza, kiedy wyposażamy to wnętrze w nowoczesne elementy takie jak garnki czy patelnie. Jednymi z niezbędnych są również noże – nowoczesne noże kuchenne zaskoczą nas dzisiaj funkcjonalnością oraz trwałością. Producenci proponują nam noże szefów kuchni oraz komplety, które idealnie spełnią swoje zadania w naszych kuchniach. Co wybrać?

Nowoczesny nóż – czyli jaki?

Chcąc gotować z przyjemnością zadbajmy o to, aby w naszych kuchniach nie brakowało odpowiedniego wyposażenia, w tym odpowiednich noży. Dzisiaj noże oferowane przez topowych producentów są nie tylko funkcjonalne, ale również zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Zachwyca również trwałość materiałów. Co warto wiedzieć o nowoczesnych nożach?

Współcześnie noże tworzy się z materiałów odpornych na uszkodzenia. Ostrza to stal nierdzewna, wzbogacona o takie pierwiastki jak wanad, chrom czy molibden. Dzięki nim stal nie kruszy się, nie jest podatna na korozję, a dodatkowo zyskuje ona niewielki stopień elastyczności, co okazuje się być przydatne podczas np. filetowania. Na uwagę zasługują również rękojeści – uchwyty noży tworzone są z materiałów syntetycznych o antypoślizgowych właściwościach lub też z naturalnego, litego drewna. Oba rozwiązania mają wiele zalet, dodatkowo naturalne drewno staje się też ozdobą każdej kuchni! Wyjątkowe kolekcje noży znaleźć można na stronie gerlach.pl.

Pojedynczy nóż czy komplet?

Warto zastanowić się, czy kupić 102 noże pojedyncze czy też może komplet. Jeśli cenimy czas spędzony w kuchni a gotowanie jest naszą pasją warto postawić na zestaw, który spełni nasze oczekiwania. Zazwyczaj w skład takiego zestawu wchodzi 5 noży, w tym: nóż do pieczywa, tasak, noże do warzyw, niewielki nożyk do obierania, noże do ryb. 

Comments are closed.