Każdy w swoim domu powinien mieć solidny zestaw mebli kuchennych, aby móc urządzić funkcjonalne i praktyczne pomieszczenie. Meble, jakie zakupimy do kuchni, będą miały wpływ nie tylko na ergonomiczność, ale również na nasze samopoczucie psychiczne.

Sprzęty kuchenne w roli głównej

Zestaw mebli kuchennych służy nie tylko do przechowywania, ale również jest bardzo pomocny, jeżeli chodzi o sprzęty kuchenne. To dzięki nim mamy gdzie położyć mikrofalówkę, czajnik elektryczny, czy chociażby stojak na sztućce. Pamiętajmy o tym, aby takie rzeczy umieszczać na ramionach “trójkąta roboczego”. Dzięki temu uda nam się zaplanować funkcjonalne pomieszczenie i zachowamy wszystkie zasady ergonomiczności. Przy czym warto także uwzględnić odległość od stołu, jeżeli to właśnie tutaj znajdzie się także miejsce dla jadalni.

Nie tylko zestaw mebli kuchennych

Nie każdy może pozwolić sobie na urządzenie osobnej jadalni lub też nie ma ochoty na to, aby kuchnię rozdzielać od pomieszczenia z jedzeniem. Jeżeli decydujemy się na to, aby zaprosić stół razem z krzesłami do pomieszczenia kuchennego, to musimy to zrobić z głową. Z tej to właśnie okazji meble powinny znajdować się pod jedną ścianą, a stół pod drugą. Jeżeli posiadamy zestaw mebli w kształcie litery L lub U, to stół powinien zawsze być ustawiony w takim miejscu, gdzie nie ma innego wyposażenia. Dzięki temu zapewnimy sobie nie tylko swobodę przy urządzaniu posiłków, ale również swobodę komunikacji przy stole. Taka kuchnia stanie się klimatycznym pomieszczeniem. 

Comments are closed.