Każdy posiłek powinien być wyjątkowy – nie tylko po względem smaku, ale również oprawy. Aby móc cieszyć się daniami na stole zadbajmy nie tylko o wyjątkowe smaki, ale i otoczenie – pomoże nam w tym zestaw sztućców. Nowoczesne sztućce proponowane przez topowych producentów zaskoczą nas pod wieloma względami – jaki komplet wybrać?

Zestaw sztućców stalowych

Wśród licznych propozycji na polskim rynku największym zainteresowaniem cieszy się zestaw sztućców stalowych. Stal nierdzewna 18/10 jest tworzywem chętnie wykorzystywanym w naszych kuchniach przez wzgląd na wysoką odporność na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie. Nowoczesne sztućce stalowe zachwycają trwałością oraz doskonałymi parametrami technicznymi – stal nierdzewna nie jest podatna na zarysowania, przez co nasze sztućce będą wyglądać doskonale przez wiele lat. Warto zwrócić uwagę również na profilowanie i wyważenie elementów kompletu – widelce i noże powinny stabilnie leżeć w dłoni, odpowiednio się układać i nie sprawiać problemów podczas jedzenia. Uwagę przyciągają zdobienia – zestaw sztućców może być bogato zdobiony, a projektanci stale proponują nam nowe wzory. Wiele kompletów inspirowanych jest najnowszymi trendami – sztućce mają wydłużone rękojeści, zdobione są eleganckimi frezami. Nie brak też klasycznych kompletów. 

Zestaw sztućców – jaki komplet wybrać?

Szukając zestawu sztućców dla swojego domu warto mieć na uwadze, że producenci proponują nam zarówno mniejsze, jak i bardziej rozbudowane komplety. Topowi producenci zaproponują nam zestaw sztućców składający się z 24, 48 lub 68 elementów. W propozycjach nie brak też ciekawych opcji dla najmłodszych czyli kompletu zdobionego postaciami z bajek. W ofercie sklepów znajdziemy też komplety łyżeczek do herbaty oraz widelczyków od kawy. 

Comments are closed.