Coraz częściej ludzie decydują się na urządzenie wnętrza swojego mieszkania w nowoczesny sposób. Również łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, w których nowoczesne rozwiązanie odnajdują się idealnie. Jednym z takich rozwiązań do łazienki jest wanna o niecodziennych kształtach.

Dobra wanna to podstawa

Decydując się na urządzenie łazienki, wiele osób nie wyobraża sobie tego pomieszczenia bez wanny. Stanowi ona często obowiązkowy element łazienki. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli wanien. W zależności od potrzeb, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Decydując się na zakup wanny do łazienki, warto wziąć pod uwagę dostępny metraż. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup ogromnej wanny, która będzie wanną wolnostojącą. Niezmiernie istotny jest dobór odpowiedniej wielkości i kształtu wanny.

Niecodzienny kształt

W przypadku małych łazienek, wybór odpowiedniej wanny jest o wiele bardziej skomplikowany. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są wanny asymetryczne. Są to wanny o nieregularnym kształcie. Jedna ze ścian jest dłuższa od drugiej. Dzięki temu, łatwiej dopasować ją do mniejszych pomieszczeń.

Wanny asymetryczne równie dobrze wyglądać będą w łazienkach o większym metrażu. Fenomenalnie prezentują się one jako wanny wolnostojące. Dobrze dobrana wanna, może stanowić nie tylko niezbędny element użytkowy w łazience. Może ona być również niecodziennym elementem, który znakomicie uzupełni wygląd całego pomieszczenia. Dlatego decydując się na zakup wanny do łazienki, warto przyjrzeć się tym, o nieco odmiennych kształtach.

Niepowtarzalne wanny

Ludzie urządzając wnętrze swojego domu, szukają nieszablonowych rozwiązań aranżacyjnych. Jednym z takich rozwiązań jest wanna asymetryczna. Jest ona z pewnością czymś oryginalnym w łazience.

Wiele osób posuwa się o krok dalej. Oprócz niecodziennych kształtów wanny, decydują się oni na nietypowy materiał z jakiego ma być ona wykonana. O ile standardowe wanny o asymetrycznych kształtach nie dziwią nikogo, o tyle drewniana wanna zrobi wrażenie na niejednej osobie. Drewno jest materiałem, który w ciągu ostatnich lat powraca do łask. Wanna wykonana z tego materiału, stanowić może niezwykłą dekorację.

Sprawa wygląda podobnie w przypadku wanien wykonanych ze szkła.

Decydując się na tak niecodzienne rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę styl w jakim urządzona jest łazienka. Zbyt wymyślna wanna może być zwykłym przerostem formy nad treścią i przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Urządzając nowoczesną łazienkę, warto wziąć pod uwagę nie tylko obecnie panujące trendy. Połączenie nowoczesności z nutką klasyki może sprawić, że łazienka nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Comments are closed.