Programowanie, czy też tworzenie stron internetowych to nie lada skomplikowane zadanie. Koniecznością jest poznanie zaawansowanego JavaScript. Warto jednak korzystać z ułatwień, których nie brakuje w obecnych czasach. Dzięki temu stworzenie strony WWW nie będzie nastręczać tylu problemów.

Nowy silnik wykonawczy

W świecie programistów coraz częściej mówi się o Node. Chociaż fachowa nazwa to Node. js. Jest to element, który jest silnikiem wykonawczym JavaScript. Tylko dzięki temu będzie można uruchomić kod JS poza przeglądarką. Warto dodać, że całość oparta jest na silniku Google V8 JavaScript. To ten sam element, który służy do przetwarzania w Chrome.

Co trzeba wiedzieć?

Node.js Development Company wymyśliło narzędzie, które sprawia, że kod JavaScript działa nieco inaczej. Na czym polega ta różnica? Otóż HTML nie ładuje się ze strony internetowej. Sprawia to, że nie można otrzymać dostępu do HTML, jak również nie można korzystać z biblioteki takiej jak jQuery z dużym efektem. Dla wielu osób to problem, ale trzeba pamiętać o tym, że istnieją w tym wypadku inne, bardziej kuszące alternatywy. 

Czy to oznacza, że użytkowanie Node okaże się utrudnieniem? Oczywiście, że nie. Należy bowiem wspomnieć o tym, że kod JavaScript uruchomiony w Node, pozwala na uzyskanie dostępu do zasobów systemowych, a także do możliwości odczytywania i zapisywania plików. Użytkownicy mogą również nawiązywać połączenia sieciowe, jak również mogą bez problemu obsługiwać aplikacje.

Aplikacje desktopowe

Z Node, w chwili obecnej, korzysta wielu programistów. Można tutaj wspomnieć chociażby o 10Clouds, którzy za swoje działania, otrzymali nagrodę Clutch Award. Jest to jedno z najważniejszych wyróżnień, jeżeli chodzi o świat programistów.

Powracając do samego Node, otóż jest to coś, co pozwala również tworzyć aplikacje desktopowe. Jest to możliwe dzięki temu, że obsługuje on framework o nazwie Electron. Trzeba do tego dodać, że Electron jest takim frameworkiem, który jest w stanie obsłużyć. Slack, Discord, Visual Studio Code i Skype.

Czy warto zacząć posługiwać się Node? Wszystko tak naprawdę zależne jest od indywidualnego przypadku. Aczkolwiek wielu programistów przyznaje, że bez tego nie wyobraża sobie życia. Dzięki temu ich praca stała się łatwiejsza, a tworzona witryna bardziej wydajna. Tym bardziej, że uzyskuje się dostęp do zdecydowanie większej ilości frameworków. Szacuje się, że Node znajdzie się już niedługo w powszechnym wykorzystaniu.

 

Comments are closed.