Okna drewniane są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy konieczna jest zmiana stolarki okiennej czy też wybranie okien do nowego domu. Okna tego typu cenione są przede wszystkim za ich wyjątkowy wygląd, ale też świetnie parametry techniczne. Co warto wiedzieć o oknach drewnianych przed ich zakupem? Czy odznaczają się one lepszymi parametrami izolacyjnymi od klasycznych okien plastikowych?

Dlaczego warto postawić na okna drewniane?

Nowoczesne okna drewniane znacząco różnią się od okien z litego drewna, oferowanych kilka dekad temu. Innowacyjna konstrukcja warstwowa oraz możliwość wyboru odcienia drewna sprawiają, że okna drewniane są dzisiaj jednymi z najbardziej cenionych. Mówiąc o oknach tego typu, najczęściej podnoszony jest argument estetyki – okna drewniane prezentują się zjawiskowo i doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie dla elewacji budynków w stylu nowoczesnym, loftowym czy rustykalnym. Warto wspomnieć, że okna drewniane cechuje wysoka izolacja termiczna, jak również doskonale parametry izolacji dźwiękowej. Oznacza to, że okna te świetnie sprawdzają się np. w dużych miastach, gdzie hałas pochodzący z ulicy może być uciążliwy i wpływać bezpośrednio na nasze samopoczucie i zdrowie. Nowoczesne okna drewniane posiadają aluminiowe nakładki zewnętrzne, które poprawiają parametry okien – sprawiają, że stają się one bardziej szczelne, zabezpieczone przed przenikaniem chłodu.

Jak dbać o okna drewniane?

Warto wiedzieć, że okna drewniane wymagają konserwacji – konieczne jest stosowanie specjalnych preparatów do drewna raz w doku lub raz na dwa lata. Zaniechanie tego procesu sprawi, że drewno będzie bardziej narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, co może powodować jego wypaczanie. Regularna konserwacja okien pozwoli zachować ich doskonały wygląd.

 

 

Comments are closed.