Czym jest techniczna mata silikonowa? Zabezpieczeniem, które pomaga w stworzeniu bezpiecznego miejsca pracy. Jej właściwości powodują, że używanie jej jest bezpieczne i bardzo higieniczne. Jest wytrzymała, niepalna i odporna na wiele czynników, które na każdej produkcji mają miejsce. Dzięki temu jej zastosowanie jest bardzo duże.

Właściwości technicznej maty silikonowej

Tego typu mata jest wykonana z silikonu technicznego. Jego właściwości są bardzo duże i dlatego taka mata ma bardzo szerokie zastosowanie. Silikon jest mocny, trwały, elastyczny, nie kruszy się i nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Jest odporny na uszkodzenia techniczne, na związki chemiczne i na bardzo duże temperatury. Wszystko to sprawiło, że techniczna mata silikonowa idealnie zabezpiecza stanowiska pracownicze i dlatego jest stosowana w bardzo różnych gałęziach przemysłu, głównie na produkcji. Jest też matą antypoślizgową.

Gdzie można ją spotkać?

Najczęściej spotkać ją można na stanowiskach pracowniczych produkcji. Jednak coraz częściej używa się jej jako deski do krojenia w gastronomii. Przycięta na pożądany rozmiar, jest trwała, nie przesuwa się, z powodu dobrej przyczepności do powierzchni. Dzięki jej gładkiej płaszczyźnie łatwo jest ją przepłukać, czyli utrzymać w czystości. Coraz częściej techniczne maty silikonowe spotykane są też w domach prywatnych. Tam zabezpieczają dane powierzchnie przed zarysowaniem się i przed zniszczeniem. Takie maty stosuje się również w celu zabezpieczenia stołów produkcyjnych, na których jest krojenie, wycinanie czy też prasowanie.

Praktycznie bez wad

Zastosowanie technicznej maty silikonowej ma wiele zalet i zawsze opłaca się tam, gdzie potrzebne jest odpowiednie zabezpieczenie danego stanowiska pracy. Jej wadą może być kolor i fakt, że nie prezentuje się ona tak dobrze jak produkty, na przykład, z poliwęglanu.

Jednak techniczna mata silikonowa broni się swoimi właściwościami.

Jest super odporna na warunki atmosferyczne, na wysokie temperatury, na uszkodzenia, na promieniowanie UV, na związki chemiczne. Jej elastyczność sprawia, że idealnie można ją dopasować do każdego miejsca. Zabezpiecza, chroni i ma ogromne właściwości funkcjonalne. Charakteryzuje się dużą przepuszczalnością gazów i jest niepalna.Jest odporna na ozon, oleje i tłuszcze pochodzenia roślinnego. Nadaje się na podłogę, na stół, do krojenia i do zabezpieczenia powierzchni przed porysowaniem i zadrapaniem. Jest idealna i bez wad i coraz to bardziej modna i popularna. Jeżeli potrzeba jest coś zabezpieczyć, to bez mrugnięcia okiem sięga się po mate z silikonu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p559,techniczna-mata-silikonowa-1mm-na-stoly-produkcyjne-dowolna-wielkosc-i-ksztalt-na-zamowienie.html.

Comments are closed.