Szukając nowoczesnej stolarki okiennej warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania proponowane nam przez topowych producentów. Okna 4-szybowe to jedna z ciekawszych propozycji, która z pewnością sprawdzi się zarówno w domach wolnostojących, jak i mieszkaniach blokowych. Czym okna 4-szybowe różnią się od klasycznej stolarki okiennej? Czy okna tego typu zapewnią nam lepszą izolację?

Innowacja w naszych domach – okna 4-szybowe

Wraz z pojawieniem się w ofercie sprzedażowej okien 4-szybowych całkowicie zmieniliśmy postrzeganie rozwiązań jakimi są okna. Do tej pory producenci proponowali nam najwyżej okna z 3 szybami, które dawały zadowalające rezultaty, jednak ich współczynnik przenikalności cieplnej mógł być lepszy. W przypadku okien z czterema szybami współczynnik okazał się być na tyle niski, że możliwe stało się stosowanie okien tego typu w domach pasywnych! Musimy mieć jednak świadomość, że okna 4-szybowe to nie tylko dodatkowa szyba, która izoluje nas przed chłodem – to również odpowiedni montaż szyb oraz docieplenie ram. 

Warto wspomnieć także o izolacyjności akustycznej – klasyczne okna oferowane przez producentów zapewniają nam izolację rzędu 35-40dB. Okna 4-szybowe gwarantują znacznie lepsze izolowanie od hałasu na poziomie 46-47dB. Pamiętajmy, że producenci nie mają obowiązku informowania o parametrze izolacyjności akustycznej. W przypadku okien 4-szybowych ma to jednak miejsce, gdyż parametr ten jest po prostu lepszy niż w klasycznych oknach.  

Możliwość zamontowania żaluzji!

To, co wyróżnia okna 4-szybowe od klasycznych okien to możliwość zamontowania żaluzji w jednej z komór wewnętrznych. Takie rozwiązanie sprawia, że okno staje się jeszcze bardziej funkcjonalne! Wewnętrzna żaluzja nie jest narażona na osiadanie kurzu, nie będzie również psuła się w wyniku nieprawidłowego użytkowania. Znajdująca się wewnątrz żaluzja nie wymaga czyszczenia. 

Comments are closed.