Sposobów na dekorowanie ścian w pokoju dziecka nie brakuje. Współcześnie jest tak wiele różnych opcji, że można wybierać spośród tańszych i droższych, aby stworzyć aranżację niczym z bajki. W takim pokoiku maluch na pewno będzie z przyjemnością spędzał czas, a jego wystrój ucieszy oczy dorosłych.

Naklejki do pokoju dziecka

Doskonałą alternatywą dla nudnych ścian będą ściany udekorowane za pomocą naklejek. Wielkoformatowe naklejki do pokoju dziecka można kupować w zestawach lub też pojedynczo, tworząc z nich piękną aranżację. W ten sposób można udekorować pokój każdego malucha bez względu na płeć.Przyklejanie naklejek jest naprawdę proste, dlatego każdy poradzi sobie z tym sam. Nie trzeba do tego angażować fachowców. Wystarczy tak naprawdę druga para rąk do pomocy, aby uwinąć się z przyklejaniem naklejek i udekorować nimi pokój w dosłownie jedno popołudnie. Wcześniej trzeba tylko zastanowić się nad tym, w jakim miejscu rozmieścić naklejki, aby prezentowały się najlepiej.

Plusy naklejek do pokoju dziecka

Dekorowanie dziecięcego pokoju naklejkami ma naprawdę sporo plusów. Po pierwsze to rozwiązanie stosunkowo tanie. Bez wątpienia tańsze niż na przykład zastosowanie tapety. Po drugie naklejki tworzą naprawdę niebanalną dekorację, dlatego przestrzeń będzie się wyróżniać. Pokoik nabierze wyjątkowego stylu i charakteru i będzie można urządzić go wykorzystując jakiś konkretny motyw przewodni. Warto wspomnieć również o plusach naklejek, które związane są z tym, że bardzo łatwo usunąć je ze ścian. Tak naprawdę wystarczy je po prostu odkleić, a ewentualne zabrudzenia delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką. To zatem bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które często zmieniają zdanie i szukają nowości do pokoju swojego malucha.

Gdzie przykleić naklejki w pokoju dziecka?

Jak dekorować przestrzeń naklejkami? Na początek warto zastanowić się nad tym, w jakim miejscu przyklei się naklejki. Jeżeli wybiera się niewielkie wzory, można przyklejać je tak naprawdę na wszystkich ścianach, zachowując oczywiście określoną odległość pomiędzy naklejkami. Symetryczne rozmieszczenie bardzo dobrze się prezentuje i wprowadza ład i harmonię do wnętrza. Jeśli wybiera się wielkoformatowe naklejki, które przedstawiają na przykład wzory kwiatowe, zwierzęce czy inne, można przykleić je tylko na jednej ścianie. Najczęściej wybierana jest ściana w okolicach łóżeczka lub łóżka. Taka dekoracja nadaje wnętrzu wyjątkowy styl i charakter. Potem wystarczy dobrać ładne meble i dodatki, aby pokoik stał się miejscem niczym z bajki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki do pokoju dziecka.

Comments are closed.