Jak podnieść bezpieczeństwo naszego dziecka, aby bez względu na to gdzie jest, był chroniony w odpowiedni sposób? Najprostszym sposobem jest NNW szkolne – jest to nowoczesna forma ubezpieczenia dedykowana dzieciom i nastolatkom w wieku szkolnym, które pozwala na zwiększenie ochrony dziecka i komfortu rodzica. Co musimy wiedzieć o NNW?

Czy ubezpieczenie NNW szkolne jest obowiązkowe?

Nie – ubezpieczenia NNW szkolne są dobrowolne, warto jednak wiedzieć, że wysyłając dziecko na jakąkolwiek wycieczkę szkolna w kosztach uwzględnione są koszty ubezpieczenia na czas takiego wyjazdu. Chcąc chronić nasze dziecko kompleksowo warto wybrać NNW szkolne, które zabezpieczać je będzie przez cały rok. Ubezpieczenia NNW oferowane przez topowych ubezpieczycieli to polisy, których czas trwania określa się od 1 września (czyli od początku roku szkolnego) do 31 sierpnia (czyli do końca wakacji). Koszty polisy nie są wysokie – warto jednak pamiętać, że możem dopasować konkretne kwoty polisy do naszych potrzeb lub wybrać z kilku opcji przedstawianych przez ubezpieczyciela. Pamiętajmy, że konkretne opcje różnią się od siebie parametrami i kosztami sum ubezpieczenia – warto przeanalizować dostępne rozwiązania i wybrać to, które odpowiada nam najbardziej. Ubezpieczenie NNW szkolne to polisa dopasowana pod konkretne potrzeby dziecka – poza pomocą w razie klasycznych złamań NNW szkolne oferuje nam również jednorazowe świadczenia w razie ugryzienia, ukąszenia czy użądlenia. 

O czym pamiętać wybierają NNW szkolne?

Decydując się na ubezpieczenie takie jak NNW szkolne pamiętajmy o tym, jak istotna jest suma ubezpieczenia – jest to granica odpowiedzialności danej jednostki ubezpieczeniowej za konkretne zdarzenie. Zakresem ubezpieczenia jest zdrowie i życie dziecka w szkole i poza nią. 

Comments are closed.