Mimo że coraz więcej firm wykorzystuje do reklamy zasoby internetowe, wiele wciąż nie rezygnuje z metod znacznie starszych. Nic dziwnego zatem, że nie jest trudno zauważyć na drodze rozmaite reklamy w postaci banerów czy plakatów. Chcąc uskutecznić marketing, wiele firm nadal też wykorzystuje do reklamy standy reklamowe.

Stojaki reklamowe – co to takiego?

Przynajmniej raz w życiu niemal każdy miał okazję obejrzeć stojak reklamowy, nawet jeśli nie zdawał sobie z tego sprawy. Stojaki przybierają rozmaitą formę i wygląd, niemniej jednak ich przeznaczenie jest stosunkowo niezmienne.

Zareklamowanie kluczowych usług oraz produktów oferowanych poprzez firmę stanowi główny cel ich użytkowania urządzenia. Natomiast z racji faktu, iż standy wykorzystywane są w przeróżnych miejscach, mogą one zawierać także informacje, które niekoniecznie służą bezpośredniej reklamie. Takie informacyjne zastosowanie ma miejsce na standach umiejscawianych podczas rozmaitych konferencji bądź eventów firmowych.

Co więcej, chociaż wielokrotnie stojaki reklamowe lokowane są na zewnątrz lokalu, nie znaczy to braku możliwości ustawienia go w środku.

Wykorzystywanie stojaków reklamowych

Funkcja standów jest już znana – reklama oraz zainteresowanie potencjalnej klienteli, a także przekazanie konkretnych informacji. Nie można się dziwić, że korzysta z nich cała masa firm. Gdzie zatem można napotkać standy reklamowe?

Lista jest długa i wyliczać można w zasadzie tak wiele firm, jak wiele istnieje branż. Niemniej jednak przyznać należy, że standy reklamowe często napotkać można w sklepach i punktach gastronomicznych, jak również punktach obsługi klienta. Jak wspomniane zostało nieco wcześniej, z równie wielką ochotą stojaki reklamowe użytkowane są poprzez firmy w trakcie imprez firmowych, targów i konferencji. Taki nośnik reklamy i informacji bez trudu spotkamy też w placówkach medycznych jak przychodnie czy apteki. Wyjątkiem nie są również placówki kulturowe.

Rodzaje standów

Stojaki reklamowe przybierają rozmaity wygląd, ale także wykonane są z różnych materiałów. Bez cienia wątpliwości tanim rozwiązaniem okażą się stojaki wykonane z papieru bądź kartonu, jednak nie można oczekiwać wysokiej jakości i wytrzymałości. Wystawiony na deszcz bądź silny wiatr z dużym prawdopodobieństwem zostanie zniszczony bądź trwale uszkodzony.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przeznaczenie nieco większego budżetu na zakup trwalszego standu, który został wykonany z materiałów wyższej i lepszej jakości. Stabilną konstrukcję oraz wytrzymałość na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne zapewnią takie materiały, jak drewno, plastik bądź metal.

Wraz z upływem czasu pojawiły się także nowoczesne standy reklamowe. Te z kolei niekoniecznie przypominają typowe stojaki. Niejednokrotnie są nadmuchiwane, jak również oświetlane ledowo, co ma zwiększyć zainteresowanie klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Stojaki reklamowe.

Comments are closed.