Większość osób zna twierdzenie, że zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Dlatego też o dłonie należy szczególnie dbać. Nie wystarczy jedynie chronić skóry przed warunkami atmosferycznymi oraz stosowanie kremu do rąk. Szczególną uwagę należy zwracać na paznokcie. Co zrobić by wyglądały one perfekcyjnie i przyciągały uwagę?

Sposoby stylizacji paznokci

Obecnie w salonach kosmetycznych królują dwa najpowszechniejsze sposoby stylizacji, a mianowicie: manicure hybrydowy i metoda żelowa zdobienia paznokci. Pierwsza z nich jest mniej czasochłonna i tańsza, jednak mniej trwała i wytrzymała. Natomiast wykonywanie stylizacji metodą żelową zdobienia paznokci wymaga nieco więcej pracy i czasu, a co za tym idzie, jest troszkę droższa, jednakże stylizacja taka utrzymuje się na paznokciach o wiele dłużej – nawet do 4 tygodni.

Jak wykonać samodzielnie zdobienie paznokci metodą żelową?

Jeżeli jednak chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy i nie lubimy przesiadywać w salonach kosmetycznych, warto pomyśleć o samodzielnym wykonaniu manicure tego typu w domu, Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w specjalistyczną lampę UV lub LED, które są powszechnie dostępne na rynku. Ponadto, niezbędne elementy to baza, utwardzacz oraz dowolne lakiery. Można również posiadać w zanadrzu różnorodne artykuły przydatne do zdobienia, takie jak: brokat, naklejki, cyrkonie i kamyczki. Ewentualnie można wykonać efektywny rysunek samemu, jeżeli ktoś posiada takie umiejętności. Do stylizacji metodą żelową zdobienia paznokci niezbędna jest także masa żelowa oraz w przypadku przedłużania paznokci – foliowe formy. Sam proces jest bardzo prosty: wystarczy nałożyć masę żelową na powierzchnię paznokci, utwardzić przy pomocy lampy. Następnie opiłować pilnikiem i nadać ostateczny kształt. Kolejne kroki to pomalowanie paznokci bazą, następnie wybranym lakierem (można dwukrotnie). W tym momencie w razie preferencji można wykonać dowolne zdobienie paznokci. Ostatni etap to nałożenie utwardzacza. Pamiętać należy, że po każdym kroku należy utwardzić paznokcie przy pomocy lampy przez kilkadziesiąt sekund lub 1-2 minuty – w zależności od mocy lampy. Po wykonaniu zabiegu warto nałożyć na przesuszone partie oliwkę do skórek, by je odżywić i nawilżyć.

Jak widać, metoda żelowa zdobienia paznokci nie jest tak trudna, jak by się mogło wydawać. Oczywiście, warto korzystać z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych, jednakże obecnie możliwe jest także wykonanie takiej stylizacji w domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Comments are closed.