W medycynie estetycznej coraz większą popularnością cieszą się zabiegi, wykorzystujące potencjał organizmu do samoregeneracji, dzięki wykorzystaniu własnych tkanek. Najprostszą procedurą z kategorii zabiegów autologicznych jest wampirzy lifting, czyli mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. Do zabiegu wykorzystywana jest niewielka ilość krwi pobrana od Pacjenta. Co warto wiedzieć o liftingu z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Czym jest wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to inaczej mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego. Jak tłumaczy ekspert z Kliniki La Perla Bolesławiec, mitem jest, że zabieg ten wykonywany jest przy użyciu czystej krwi. Wampirzy lifting polega na pobraniu niewielkiej ilości własnej krwi Pacjenta i przygotowaniu z niej przejrzystego preparatu o jasnożółtym zabarwieniu. Krew odwirowywana jest w specjalnym urządzeniu, dzięki czemu osocze bogatopłytkowe zostaje oddzielone od elementów morfotycznych krwi (krwinek) i ulega zagęszczeniu.

Po nałożeniu na skórę kremu znieczulającego, w wybrane okolice wstrzykiwany jest koncentrat osocza przy pomocy cienkiej igły. Na skórze pojawiają się ślady po iniekcji, w pierwszych minutach może sączyć się z nich krew – stąd wzięło się wyobrażenie, że wampirzy lifting wykonywany jest przy pomocy czystej krwi. Skóra po zabiegu szybko się regeneruje. Mezoterapia osoczem nie wymaga rekonwalescencji. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 1-2 miesięcy.

Jak osocze bogatopłytkowe wpływa na kondycję skóry?

W osoczu bogatopłytkowym znajdują się bardzo wartościowe substancje lecznicze, m.in. duże ilości czynników wzrostu, dzięki czemu doskonale stymuluje komórki skóry do regeneracji. Dzięki wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego w odpowiednie warstwy skóry, pobudzone zostają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Substancja ta nie jest wypełniaczem, dlatego efekty nie są natychmiastowe, ale pojawiają się w ciągu kilku-kilkunastu tygodni. Osocze bogatopłytkowe prowadzi natomiast do naturalnego wypełnienia i spłycenia zmarszczek poprzez uruchomienie mechanizmów naprawczych w skórze. Efekty takiego zabiegu są długotrwałe i bardziej naturalne niż po podaniu syntetycznego wypełniacza. Ponieważ osocze bogatopłytkowe pochodzi z własnej krwi Pacjenta, jest ono hipoalergiczne.

Odmładzanie twarzy w klinice medycyny estetycznej

Zabieg osoczem bogatopłytkowym powinien być wykonywany przez lekarza. Jest to procedura wymagająca odpowiedniej wiedzy medycznej i doświadczenia. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań u Pacjenta oraz poznanie jego oczekiwań. Mimo że wampirzy lifting jest procedurą mało inwazyjną i hipoalergiczną, istnieją pewne przeciwwskazania do jego zastosowania, m.in. zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia pracy wątroby, opryszczka, nieuregulowane choroby autoimmunologiczne. Warto więc na zabieg wybrać się do zaufanej kliniki medycyny estetycznej, aby uniknąć komplikacji związanych z nieumiejętnie wykonaną iniekcją. Podczas mezoterapii osoczem bogatopłytkowym dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, a więc należy zachować jak największą ostrożność.

Zastanawiasz się, jak wybrać profesjonalną klinikę medycyny estetycznej? Odwiedź stronę www.findbeauty.expert.com.

Comments are closed.

icanclub25society.com Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki anese-dev.com