Dziś najbardziej popularnym typem manicure jest hybryda. W wielu wypadkach wyparła ona klasyczny manicure. Dlaczego manicure hybrydowy zyskał tak wielu zwolenników i czy utrzyma się popyt na zwykłe lakiery do paznokci?

Dlaczego manicure hybrydowy stał się tak popularny?

Manicure hybrydowy to nie tylko pokrycie paznokci kolorem, ale także stworzenie na nich warstwy ochronnej. Paznokcie hybrydowe są bardzo twarde, nie łamią się, a stylizacja długo utrzymuje się w idealnym stanie.

Hybrydowa baza do paznokci, którą nakłada się przed lakierem, pozwala na osiągnięcie idealne gładkiej płytki, a jeśli jest to baza gęsta, to także na jej przedłużenie.

Hybrydy dają możliwość tworzenia nieskończonej ilości stylizacji, a niektóre zdobienia (np. kocie oko) można wykonać używając tylko tej metody.

Wady hybrydy

Manicure hybrydowy ma wiele kroków i nauka wykonywania go zajmuje sporo czasu. Dodatkowo by go dobrze wykonać, potrzebne są większe zdolności manualne, niż przy nakładaniu zwykłego lakieru. Hybryda zawsze będzie kosztować więcej niezależnie, czy wykonuje się ją samemu w domu, czy płaci za usługę w salonie.

Dlatego, że stworzenie hybrydy wymaga zmatowienia płytki (czyli jej lekkiego opiłowania) oraz nałożenia na nią bazy do paznokci, zawsze ten typ manicure będzie bardziej ingerował w strukturę paznokcia. Trzeba też pamiętać o tym, że jeśli wykona się (lub zdejmie) hybrydę nieprawidłowo, to łatwo można nieodwracalnie uszkodzić paznokieć.

Dla kogo tradycyjny manicure?

Tradycyjny manicure jest tańszy i mniej czasochłonny. Nie wymaga specjalnych umiejętności, ani posiadania specjalnego sprzętu, jak np. lampa UV lub LED. Także osoby, które chcą mieć zadbane paznokcie, a nie mają dla siebie zbyt dużo czasu, pozostaną zwolennikami tego typu manicure.

Tradycyjny manicure nie niszczy paznokci, ponieważ nie wymaga ich zmatowienia. Dodatkowo jeśli przy jego robieniu stosowana jest baza do paznokci, to płytka paznokcia się nie odbarwia, nawet jeśli nakładane są ciemne lakiery. Przy zwykłym manicure stosuje się mniej produktów, stąd zmniejsza się ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na któryś ze składników.

Co z trwałością?

Manicure hybrydowy utrzymuje się do trzech tygodni. Paznokcie wykonane tą metodą są twarde i nie łamią się, a sam lakier nie odpryskuje. Na paznokcie nie trzeba specjalnie uważać. Niestety po upływie kilku tygodni hybrydę trzeba ściągać, a jest to zajęcie, które jest czasochłonne. Dodatkowo prawidłowego usuwania hybrydy też trzeba się nauczyć, by przypadkiem nie uszkodzić płytki paznokcia.

Natomiast zwykły lakier utrzymuje się do kilku dni. Baza do paznokci oraz top nawierzchniowy pozwalają tylko na lekkie przedłużenie jego trwałości. Zaletą tego typu manicure jest to, że łatwo go usunąć. Nie trzeba ścierać starej hybrydy, ani znowu modelować płytki. Także po prostu po zmyciu lakieru zmywaczem do paznokci można zaraz nakładać nowy kolor.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do paznokci.

Comments are closed.

Industrialny hoker z oparciem do wyspy https://starachowicki.eu/artykul/porownywarka-oc-bez/1532310 Industrialna półka typu loft do łazienki