Styl retro sprawdza się w każdym pomieszczeniu – warto wykorzystać jego oryginalny design także… w ogrodzie czy na tarasie! Taras w stylu retro stanie się ulubionym miejscem do wypoczynku dla Ciebie i twoich bliskich. Taka przestrzeń może być wykorzystywana zarówno jako kącik kawowy, jak i miejsce do podawania posiłków. Jakie meble i dodatki wybrać?

Jak zaaranżować taras w stylu retro?

Styl retro na tarasie to połączenie naturalnego rattanu, donic z ziołami i ulubionymi kwiatami, kolorowych dodatków, tkanin. Przestrzeń taka ma zachęcać do relaksu blisko natury, dawać poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Taras w stylu retro nie musi być duży – niewielka przestrzeń sprawdzi się idealne do zaaranżowania miejsca dla kompletu kawowego. Większe tarasy zaaranżować można przy pomocy sof dwuosobowych rattanowych czy technorattanowych sof narożnych.

Meble rattanowe doskonale nadają się na taras w stylu retro – naturalny rattan jest dzisiaj pozyskiwany z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że pozyskiwanie tego surowca nie narusza równowagi w środowisku naturalnym. Meble rattanowe doskonale prezentować się będą w otoczeniu zieleni, zapewnią wygodę, zachowają doskonały wygląd na wiele lat. W aranżacji rustykalnej pomogą też krzesła ogrodowe w zestawie z niewielkim stołem – w ten sposób możliwe stanie się stworzenie przestrzeni odpowiedniej do podawania posiłków.

Taras w stylu retro ozdobiony kwiatami!

O odpowiedni odbiór przestrzeni tarasu w stylu retro zadbają dodatki: lampiony oraz odpowiednio dobrane rośliny. Eleganckie lampiony pozwolą na rozświetlenie przestrzeni na tarasie podczas ciepłych wieczorów. Lampiony rattanowe posiadają niewielkie, szklane naczynie, w którym umieszczana jest świeca. Wokół tarasu warto stworzyć oazę zieleni, która pozwoli odpocząć od codziennego zgiełku. Warto wykorzystać krzewy, byliny, ulubione rośliny kwitnące.

 

 

Comments are closed.