Oryginalne rowery elektryczne od renomowanych producentów nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też tym bardziej należy zadbać o ich systematyczny serwis. Warto wyraźnie zaznaczyć, że nowoczesne e-rowery wymagają więcej konserwacji niż tradycyjne jednoślady.

O czym należy pamiętać?

W przypadku jednośladów elektrycznych pamiętać należy przede wszystkim o akumulatorach. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście serwisowanie sprzętu w profesjonalnym sklepie z rowerami elektrycznymi. Tylko doświadczony mechanik znający się na układach napędu elektrycznego będzie w stanie odpowiednio zadbać o serwisowany sprzęt.

Pamiętać należy także o tym, aby rower elektryczny przechowywać w odpowiednim miejscu. W umiarkowanym klimacie w zupełności wystarczy zwykły garaż. Nowoczesne rowery elektryczne niestety nie należą do najlżejszych sprzętów, dlatego też mogą pojawić się problemy przy wnoszeniu pojazdu na wysokie piętro. Jeżeli rower elektryczny będzie przechowywany w zimnym pomieszczeniu, to warto postawić na modele, w których szybko montuje i demontuje się akumulatory. Wynika to oczywiście z tego, że można będzie zabrać go do domu.

Kompleksowa pielęgnacja roweru elektrycznego po sezonie

W pierwszej kolejności konserwację należy rozpocząć od systematycznego czyszczenia. Usunąć należy nie tylko brud i błoto, ale również pozostałości po smarach. Osoby, które jeżdżą także w sezonie zimowym w szczególności powinny pamiętać o czyszczeniu poszczególnych elementów. Na rynku dostępne są specjalne preparaty, dzięki którym w bezpieczny sposób można szybko pozbyć się nawet dużych zabrudzeń. Uważać należy na sól drogową, która jest główną przyczyną rozwijania się ognisk korozji.

Łańcuch i kasetę najlepiej zdemontować i przemyć w specjalnych środkach do usuwania starego smaru. Po kąpieli należy oczywiście dokładnie nałożyć nowy środek smarujący.

Po sezonie nie można zapominać także o hamulcach tarczowych, które wymagają systematycznego odpowietrzania. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wymienić płyn hamulcowy.

Jak zadbać o elementy elektryczne?

Rowery elektryczne oparte są na wielu elementach elektrycznych, które wymagają systematycznej pielęgnacji. Wbrew pozorom należy skupić się nie tylko na bateriach. Dużym błędem jest całkowite rozładowanie akumulatorów. W sezonie zimowym warto od czasu do czasu naładować baterie nawet wtedy, gdy się nie korzysta z jednośladu.

Po sezonie zimowym mechanicy zalecają demontaż baterii i sprawdzenie stanów poszczególnych styków. W zadaniu tym pomóc mogą specjalne środki czyszczące do styków elektrycznych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nowoczesne rwery elektryczne.

Comments are closed.