Zakup nowoczesnych mebli ogrodowych to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na to, aby nasz taras czy ogród nabrały estetyki i abyśmy zyskali wygodne miejsce wypoczynkowe. Wśród licznych propozycji producentów warto zwrócić uwagę na leżak aluminiowy – nowoczesny design oraz niska waga to tylko niektóre z jego zalet!

Leżak aluminiowy na tarasie

Wypoczynek blisko słońca i zieleni to świetny sposób na relaks – przekonują lekarze. Szukając idealnych mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę na leżak aluminiowy. Nowoczesne leżaki odznaczają się doskonałym designem, który odzwierciedla najnowsze trendy – projektowane są one przez najlepszych designerów. Leżak aluminiowy odznacza się niską wagą – jest to zasługa zastosowania aluminium jako stelaża. Aluminium jest malowane proszkowo, co wpływa na zabezpieczenie konstrukcji zarówno przed korozją, jak i przed odkształcaniem. Wierzch mebla, w zależności od modelu, może być wykonany z technorattanu lub też syntetycznych siatek. Istotne jest również to, że leżak może posiadać dodatkowe podłokietniki, które znacząco podniosą poziom komfortu. Leżak aluminiowy posiada regulowany zagłówek, który możemy ustawiać w kilku różnych pozycjach. 

Jak chronić meble ogrodowe jesienią i zimą?

Leżak aluminiowy w okresie jesieni i zimy powinien być odpowiednio zabezpieczony przed osiadaniem wilgoci, brudu, zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dedykowane pokrowce nadają się do tego idealnie. Nowoczesne pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – tkaniny te nie przecierają się, pozwalają na swobodną wymianę powietrza, co hamuje kondensację wilgoci. Pokrowce uzupełniane są o niewielkie ściągacze – pozwalają one lepiej dopasować tkaninę do kształtu mebla. Pokrowce dostępne są w niewielkich torebkach. 

Comments are closed.