Wybór obrączek to dzisiaj nie lada wyzwanie – obrączki złote to tylko jedna z wielu propozycji na polskim rynku. Czym kierować się wybierając obrączki? Czy wiesz, jakie parametry powinna posiadać złota biżuteria, aby mogła zachwycać na długie lata?

Klasyczne obrączki złote

Klasyka nie wychodzi z mody – obrączki złote w klasycznym stylu są nadal jednymi z najchętniej kupowanych. Obrączki takie charakteryzuje wysoki połysk, nierzadko gładka powierzchnia, klasyczny kolor żółtego złota. Wybierając ten rodzaj biżuterii, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na próbę złota – od niej będzie zależeć nie tylko cena obrączek, ale także ich trwałość. Projektanci proponują nam próby złota 333, 375, 500, 585, 750 i dalej. Analogicznie procent złota wynosi: 33%, 37,5%, 50%, 58,5%, 75%. Istotna jest wiedza, że im więcej złota, tym biżuteria staje się delikatniejsza. Rekomendowanym rozwiązaniem jest kupno złotych obrączek o próbie 585, gdzie biżuteria taka posiada odpowiedni stosunek jakości do ceny. Obrączki złote mogą być zdobione na wiele interesujących sposobów – poprzez tworzenie frezów, fal, zdobienie szlachetnymi kamieniami (w przypadku obrączki damskiej). Wybierając obrączki złote, warto również zwrócić uwagę na ich szerokość i dobrać ich wymiary tak, aby nie przeszkadzały podczas codziennego noszenia.  

Nowoczesne obrączki złote zdobione kamieniami szlachetnymi 

Nowoczesne obrączki złote zaskakują i zachwycają designem. Projektanci proponują minimalistyczne wzory, w których złoto jest przecierane lub matowe, ale także produkty, w których wykorzystywane są dodatkowo szlachetne kamienie, takie jak szafiry, diamenty czy rubiny. Obrączki złote udekorowane dodatkowym kamieniem z pewnością zwrócą uwagę i sprawią, że biżuteria prezentować się będzie niebagatelnie i oryginalnie. 

Comments are closed.