Zima nie oznacza tego, że należy zrezygnować z jazdy konnej. Zwierzęta są w stanie wytrzymać przy ujemnych temperaturach. Aczkolwiek, sam jeździec powinien przygotować się do podróży w śniegu. Jednym z takich elementów są dobre buty jeździeckie zimowe.

Ocieplane buty jeździeckie

Już w okresie jesiennym warto pomyśleć o tym, aby znaleźć ocieplane obuwie do jazdy konnej. Nikt nie powinien mieć z tym problemu. Producenci już od dawna oferują tego typu elementy, które świetnie sprawdzają się nie tylko w okresie zimowym, ale również w tych porach, kiedy ma się do czynienia z dużym poziomem wilgotności. Przy czym – należy sprawdzić, czy buty do jazdy konnej nie tylko są ocieplane, ale również wodoodporne. Niektóre modele posiadają tylko ocieplenie, które przy dużej ilości wody (deszczu) nie jest w stanie poradzić sobie w odpowiedni sposób.

Gdzie znaleźć buty do jazdy konnej?

Buty jeździeckie należy kupować w sprawdzonym miejscu. Tak, aby mieć pewność, że ma się do czynienia z odpowiednimi produktami, które w należyty sposób będą spełniały swoje wyznaczone funkcje. Nie można również zapomnieć o tym, że tego rodzaju obuwie powinny mieć zamontowane antypoślizgowy protektor. W okresie zimowym należy zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Rowki znajdujące się w podeszwie powinny być odpowiedniej głębokości, aby pomogły utrzymać się w prawidłowy sposób w siodle. Nie mogą one być zbyt głębokie, ponieważ w ten sposób noga może utknąć w strzemionach. Warto dbać o siebie i swój komfort podczas jazdy zimą.

Comments are closed.