Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/bombardirovka.com/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Wykorzystanie dźwigarów betonowych - Serwis informacyjny

Dźwigary betonowe sprężone hc są coraz częściej wykorzystywane w budownictwie. Jest to konstrukcja wykonana z betonu, która dodatkowo zbrojona jest stalą.

Czym są dźwigary betonowe?

Dźwigary mają wiele zalet, których nie posiadają pozostałe materiały budowlane. Bardzo ważne jest, żeby były solidne oraz wytrzymałe, ponieważ często przenoszą bardzo duże obciążenia. Specjalna metoda produkcji sprawia, że dźwigary są dużo wytrzymalsze od konstrukcji tradycyjnych. Jednocześnie mają o wiele niższą wagę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mogą osiągać długość nawet kilkudziesięciu metrów. To powoduje, że sprawdzają się idealnie podczas budowy magazynów oraz hal. Należy pamiętać, że gotowe dźwigary są przewożone bezpośrednio na plac budowy. Produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego każdy powinien znaleźć rozwiązanie, które odpowiada jego preferencjom. Wysoka trwałość to zdecydowanie najważniejsza cecha, którą posiadają dźwigary betonowe sprężone hc. To właśnie dzięki dużej wytrzymałości są bardzo cenione w branży budowlanej. Można wyróżnić dźwigary dwuspadowe oraz jednospadowe.

Zastosowanie dźwigarów

Warto dodać, że poszczególne elementy konstrukcyjne mogą różnić się od siebie przekrojem. Najpopularniejsze spotykane przekroje to kwadratowe oraz prostokątne. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że możliwa jest nawet produkcja dźwigarów betonowych sprężonych na wymiar, czyli na specjalne zamówienie klienta. Takie rozwiązanie powoduje, że możliwe jest projektowanie nietypowych budowli. W takiej sytuacji niezbędne będą nowoczesne materiały budowlane, które można wykorzystać w procesie stawiania konstrukcji. Długość dźwigarów betonowych może wynosić nawet kilkadziesiąt metrów. Jeżeli chodzi o wysokość to jest to zazwyczaj kilka metrów. Każdego roku wzrasta popularność dźwigarów betonowych sprężonych.

Budowa hal magazynowych

Wykorzystuje się je głównie do budowania obiektów o dużych powierzchniach. W tym miejscu można wymienić budowę dachów oraz stropów hal magazynowych. W porównaniu do tradycyjnych materiałów dźwigary są bardzo lekkie. Jednocześnie bardzo dobrze przenoszą obciążenia, a to sprawia, że nie trzeba stosować dodatkowych punktów podparcia. Producent może na specjalnie zamówienie przygotować dźwigary o nietypowych kształtach oraz rozmiarach. Rozwój technologiczny sprawił, że możemy dziś budować obiekty o jakich jeszcze kilkanaście lat temu byśmy nie pomyśleli. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nowoczesne mosty także można budować przy pomocy dźwigarów betonowych sprężonych. Takie mosty można stawiać bardzo szybko i sprawnie, a do tego mają dobre parametry.

Więcej informacji znajdziesz na stronie dźwigary betonowe sprężone hc.

Comments are closed.

stitutionfair.org anese-dev.com worlds.com